בלוג

טובות לך וטובות לעולם: נעליים טבעוניות

נעליים טבעוניות

בדרך כלל המושג “טבעוני” מוזכר בהקשר של מזון שאינו כולל רכיבים מן החי כמו בשר, ביצים, חלב ועוד. בשנים האחרונות אפשר לשמוע את המונח הזה גם על אופנה, ובפרט על נעליים טבעוניות. מהי ההגדרה של נעליים טבעוניות ולאילו מותגים יש מוצרים כאלו? לפניכן כל הפרטים בנושא.

מהן נעליים טבעוניות?

נעליים טבעוניות, בדומה למאכלים טבעוניים, הן נעליים שאין בהן שום רכיב מן החי. יש לא מעט נעליים העשויות עור או זמש ומעוטרות בנוצות, בצמר או בפרווה, אך בנעליים טבעוניות אין בשום שלב של הייצור אף חומר מן החי. נעליים אלו יכולות להיות עשויות בד, גומי, חומרים סינתטיים אחרים וגם מחומרים צמחיים. מגמת הנעליים הטבעוניות החלה ממש בשנים האחרונות, לאחר שהקהילה הגיעה למסקנה שאי אפשר להסתפק רק בתפריט טבעוני במסעדות ואפשר לקחת את הטבעונות שלב אחד קדימה כדי ליצור נעליים בתהליכים שאינם אכזריים ואף יכולים להיות אקולוגיים.

מהו הקשר בין נעליים טבעוניות לבין בעלי חיים?

נעליים טבעוניות ממשיכות את קו המחשבה שמטרתו להראות חמלה לבעלי החיים ולהפסיק לתרום לתעשייה הגורמת לסבל רב בכל העולם. במקום לבחור בנעליים העשויות מחומרים שבשבילם היה צריך לנצל ואף להרוג בעלי חיים, הנעליים הטבעוניות מספקות את הנוחות והסטייל שכל אחד ואחת מחפשים בלי שום פגיעה בבעלי חיים.

איך הנעליים הטבעוניות תורמות לעולם?

פרט לחוסר תמיכה בתעשיות המשתמשות בבעלי חיים, נעליים טבעוניות עשויות לרוב מחומרים מתכלים וממוחזרים, העוזרים לפעול למען הקיימות והסביבה. השימוש בחומרים האלו עוזר בתורו להפחית את הפסולת שבני האדם יוצרים, וחברות הנעליים מצידן פועלות ליצור את הנעליים בתהליכים מזהמים כמה שפחות.

לאילו חברות יש נעליים טבעוניות?

המגמה של נעליים טבעוניות היא בעלייה גדולה בשנים האחרונות, ולא מעט מותגים ניצלו את ההזדמנות כדי לפנות לקהל החדש-ישן ולהגביר את המודעות לסביבה ולטבעונות:

זמש

על אף שם החברה, שמשמעותו הוא סוג מסוים של עור שממנו מייצרים נעליים, חברת זמש מספקת גם היא ליין של נעליים טבעוניות המתאימות למי שרוצה להביע את חמלתו לבעלי חיים וגם למי שמחפשים נעליים מלאות סטייל שהן גם איכותיות ועמידות. החל בכפכפים וכלה במגפיים ומגפונים מכל הסוגים, הנעליים הטבעוניות של החברה הזו אינם משלבים מוצרים מן החי בשום שלב בתהליך הייצור שלהן.

שורש

חברת שורש היא אחת מהחברות הבולטות במודעות שלהן לקיימות בתחום האופנה בכלל ובתחום ההנעלה בפרט. כמעט כל המוצרים של חברת שורש הם טבעוניים מלכתחילה ואינם משתמשים בשום מוצרים מן החי. החברה פועלת רבות כדי לפתח סנדלי טיולים נוחים מאוד המספקים תחושה של הליכה יחפה (בקטע טוב כמובן), והמחויבות שלהם לאקולוגיה היא רבה ובולטת. נוסף על השימוש בחומרים טבעוניים, החברה גם התקינה פאנלים סולאריים על גגות המפעלים, המייצרים חשמל מהשמש בצורה ירוקה ויעילה.

טבע נאות

קולקציית VEGAN של טבע נאות מנצלת את הפיתוחים בתעשייה כדי לספק לטבעונים (ולא רק) נעליים איכותיות לא פחות מהקולקציה הרגילה של המותג. במבט חטוף לא תצליחו להבחין בהבדלים בין נעלי העור של טבע נאות לנעליים הטבעוניות שלהם, וגם במבט בוחן יותר יהיה לכן קשה להבחין בהבדלים. טבע נאות שומרת על הסטנדרט הגבוה שלה ביצירת נעליים איכותיות ונוחות המחזיקות זמן רב, כדי שכל אחד ואחת יוכלו לנעול את נעלי המותג במצפון נקי. למותג זה יש נעליים טבעוניות מכל הסוגים לגברים, לנשים וגם לילדים.

אדידס

גם חברות עולמיות הצטרפו לטרנד הנעליים הטבעוניות, ובהן גם חברת אדידס. על אף שיש לה לא מעט דגמים של נעליים העשויות עור או זמש, לחברת אדידס יש גם ליין נעליים טבעוניות לגברים ולנשים. החומרים שמהם הנעליים עשויות הם 50% ממוחזרים, והן מגיעות בעיצובים המוכרים של המותג כדי שכולם יראו את הנעליים היפות שלכן וידעו מאיפה קניתן אותן.

נייק

גם לחברת נייק העולמית יש לא מעט עיצובים של נעליים טבעוניות. החל במותג אייר פורס 1 המוכר לגברים ולנשים, דרך הנעליים שנייק יצרה בשיתוף פעולה עם הזמרת המצליחה בילי אייליש וכלה בנעלי ריצה מלאות סטייל, אפשר למצוא לא מעט דגמים בחברה הזאת שהם 100% טבעוניים.

לסיכום

נעליים טבעוניות, בדומה למזון טבעוני, הן כאלו שלא היה שימוש בשום מוצר מן החי בעת יצירתן. הנעליים האלו מאפשרות לצרכנים לרכוש מוצרים שלא דרשו סבל והרג של בעלי חיים ליצירתן, ומצד החברות המספקות את המותגים האלו ניתנת ההזדמנות להשפיע על העולם ולתרום לצרכנות אקולוגיה וחומלת יותר. אפשר למצוא נעליים טבעוניות איכותיות ועמידות ממגוון המותגים המוכרים, החל בסנדלי שורש איכותיים או בכפכפי טבע נאות איקוניים, דרך מגפונים מלאי סטייל מחברת זמש וכלה בנעלי ספורט של מותגים עולמיים כמו אדידס ונייק.

עגלת הקניות
Shop
0 הרשימה שלי
0 items עגלה
החשבון שלי

קצת עלינו למי שלא מכיר

קבוצת שוז טו יו, רשת נעלי מותגים מובחרת שעשתה שינוי משמעותי בעלויות נעלי המותגים בישראל.

המוצרים שלנו הנם מקוריים לחלוטין, באיכות הגבוהה ביותר ומיבואנים רשמיים.

מעבר לכך - כולנו אנשי צבא, קרביים.
ובימים אלו - אנחנו עוברים ימים מאתגרים.

אבל - מצליחים לספק לכולם את הנעליים, בזמן.

אך חשוב לציין כי - עלולים להיות עיכובים קטנים בשל כך שכולנו במילואים.

בתמונה : אבייתר שלנו

שלכם, אלישיב, אביתר ואבישי, הנהלת צוות SHOES 2U

משלוח חינם מכל סכום

אין אפשרות לאיסוף עצמי

משלוח חינם
מכל סכום

אין אפשרות לאיסוף עצמי